Strona główna Strona główna

Rysunki

Edwarda Szałapaka

Stare opracowania Stare opracowania
Ostatnie opracowania Ostatnie opracowania
Rysunki Rysunki
Odznaki i medale Odznaki i medale
O autorze O autorze
Ciekawe strony Ciekawe strony

 

    Książki są zazwyczaj ilustrowane rysunkami wykonanymi również przez autora. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych ilustracji z książek. Wiele rysunków Edwarda Szałapaka zostało ponadto ujętych w osobnych albumach a także w formie płyt CD. Tak przygotowany album może spełniać funkcje dydaktyczne nie tylko dla myśliwych ale i dla osób zainteresowanych łowiectwem i przyrodą.

 

Rysunek 1

Myśliwy wyszedł ze stanicy myśliwskiej (koliby) i udał się na obchód. W odróżnieniu od obchodów strażniczych - ten bywa połączony z polowaniem.

Rysunek 2

Sygnałem "zborny" zachęca się uczestników zbiorówki do zajmowania miejsc do uroczystości pokotu. Przeprowadza się ją nad rozkładem ułożonym pokotem na starannie przygotowanym terenie.

Rysunek 3

Do dzisiaj przetrwał starodawny zwyczaj takiego układania na zwierzyniaku upolowanego grubego zwierza, wywożonego z łowiska, ażeby jego świece były skierowane na knieję. Gwarantowało to podobno, że zwierz ten zapamięta knieję i wróci do niej w swym nowym wcieleniu.

Rysunek 4

Przykład zagrody przeznaczonej do odławiania jeleni żywcem. Bramy do zagrody są mechanicznie opuszczane przez obserwatora siedzącego na wysokiej ambonie.

Obok rysunków elementem ożywiającym książki są inicjały. Oto kilka przykładów z książki "Magia, mity i przesądy myśliwskie".

Strzelcem się bywa ...

                  Kolanko damskie

                                    O  łosiu

                                                      Specjalne przygotowanie broni

 

Poprzednia strona Początek strony Następna strona